Volkswagen
 

Abisüsteemid

Te ei sõida kunagi üksi: Golf Sportsvani pardal olevad juhiabisüsteemid on teel olles suureks abiks, aidates teil kohale jõuda nii turvaliselt kui ka lõõgastunult.

Pimeala andur
Ei mingeid varjatud üllatusi.
Lisna saadaolev "Blind Spot Sensor" koos parkimisabilisega võib ära hoida kokkupõrkeid tagant lähenevate sõidukitega, mõistagi süsteemi võimete piires. Kui juhi pimealasse jääb objekt, mida pole näha ei sise- ega välispeeglitest, hoiatab süsteem juhti heli- ja valgussignaalidega. Kui näiteks parklast välja sõites või sõidurida vahetades tekkib kokkupõrke oht, rakendatakse automaatselt pidurid.

"Dynamic Light Assist"
Maksimaalne valgustus ilma pimestamata.
Mida paremini tee on valgustatud, seda turvalisemaks sõit muutub. Kaugtuleregulaator "Dynamic Light Assist" on saadaval lisana ja garanteerib, et juht näeb kõike õiges valguses ka pimedal ajal. Sisepeeglisse paigaldatud kaamera kogub infot valgustingimuste kohta ning on suuteline tuvastama nii vastutulijaid kui ka eesliikujaid. Vajadusel lülitatakse kaugtuli automaatselt ümber, et vältida teiste juhtide pimestamist. Kaugtule kiirtevihu osaline kinnikatmine tähendab, et ülejäänud teepind on endiselt sama hästi valgustatud.
Lähiümbruse jälgimissüsteem "Front Assist"
Hoiab silma peal tihedal liiklusel.
Lisana saadaolev lähiümbruse jälgimissüsteem "Front Assist" on tõhus abi tagant otsasõitude vältimiseks. Radarandur jälgib pikivahet eesliikujaga ning annab (süsteemi võimaluste piires) juhile heli- ja valgussignaaliga märku, kui pikivahe pole enam turvaline. Teine hoiatustase on lühike pidurdusimpulss, mis õhutab juhti pidurit vajutama. Kui juht ikkagi ei sekku, käivitatakse automaatselt osaline pidurdamine. Äärmiselt keerulises olukorras, kus kokkupõrge on juba vältimatu, rakendatakse pidurid automaatselt täisjõuga, et minimeerida kokkupõrke tugevust.
Automaatne pikivaheregulaator ACC
Omajagu rahulikum sõit.
Pidev liiklusoludega kohanemine võib mõnikord päris närvi ajada. Lisana saadav Automatic Distance Control ADC aitab teil hoida pikivahet eesliikuva sõidukiga, süsteemi võimaluste piires. Selleks kiirendab ja pidurdab süsteem uut Golf Sportsvani, hoides seda liiklusvooluga samas tempos. Lähedusandur jälgib pidevalt vahemaad eesliikuva sõidukiga, võimaldades vastavalt kiirust muuta. Gaasi- või piduripedaali vajutamine lülitab süsteemi välja. See tähendab, et juhtimine jääb alati teie kätte, võimaldades näiteks möödasõidu teoks teha ilma täiendavate sekeldusteta.
Parkimisabiline "Park Assist"
Automaatne parkimine.
Vaid kõige kõrgema taseme hotellides pargib keegi teine teie auto ära. Nüüd aga saate seda luksust nautida iga päev. Sõitke aeglaselt mööda vabast parkimiskohast ning lisade hulka kuuluv parkimisabiline "Park Assist" mõõdab üle vajalikud vahemaad, võimaldades kindlaks määrata sobiva lähtepositsiooni. Teie ülesandeks on vaid käikude lülitamine ning gaasi- ja piduripedaaliga majandamine. Rooliratas pöördub ise, juhtides auto teeservaga paralleelsele või risti asetsevale parkimiskohale ja isegi siis, kui ruumi on napilt.
Liiklusmärkide tuvastamise süsteem
Selge ülevaade.
Kindlasti olete leidud end kõhklemast: kas see ajutine kiirusepiirang kehtib veel või on juba läbi? Kiire pilk Golf Sportsvani näidikule toob selguse, sest lisana pakutav liiklusmärkide tuvastamise süsteem hoiab juhi alati olukorraga kursis, süsteemi võimaluste piires. Sel viisil saab esitada infot näiteks kiirusepiirangute ja möödasõidukeeldude kohta ning uute märkide ilmudes infot ajakohastada. Lisaks liiklusmärkide visuaalsele tuvastamisele kaameraga töötleb süsteem ka sõiduki jooksvat infot ning naviseadmelt tulevaid andmeid, esitades neid armatuurlaua näidikul See kindlustab, et juht on alati kursis kõigi ilma- ja liiklusoludega.