Volkswagen
 

Innovatsioonid

Uue Phaetoni innovatsioonid

Areng on põnev. Nii nagu skulptuur omandab kujuri käe all järk-järgult oma vormi, nii muutub ka Phaeton uuendustega üha täiuslikumaks.

Uued elamused

Jõuline 12-silindriline kuueliitrine mootor avaldab muljet oma 331 kW (450 hj)* võimsuse ja 560 Nm pöördemomendiga, mis saavutatakse juba 2750 p/min juures. 100 km/h tuleb kätte 6,1 sekundi ja konkurentsitu käiguühtlusega. Phaetoni tippkiirus on elektrooniliselt piiratud 250 km/h peal. Tänu pidevale nelikveole 4MOTION on garanteeritud täiuslik veojõujaotus ja rataste optimaalne haardumine. Sama väljapaistev kui Phaeton W12 võimsus, on ka tema disain. Summutite kaks kroomitud topeltotsa on eksklusiivselt saadaval ainult koos W12-mootoriga ning rõhutavad sõiduki erilisust parimal viisil.

Nautige harmooniat

V6 TDI 4MOTION* ühendab võimsuse, efektiivsuse ja turvalisuse harmooniliselt kokkukõlavaks tervikuks. Ülelaadimise ja ühisanum-otsepritsega diisel paistab silma oma võimsusega (176 kW ehk 240 hj)*, momendiga (500 Nm) ja tippkiirusega (237 km/h). Kütusekulu ja CO2-heitme hulk vähenesid samas tasemele 8,5 l/100 km ja 224 g/km. Enesestmõistetavalt vastab see mootor Euro 5 saastenormidele. Nelikvedu 4MOTION annab teile rahustava kindlustustunde, et isegi halva ilma või viletsate teeolude korral jõuate turvaliselt sihtkohta.

   

Pikivahe on alati paras

Lähiümbruse jälgimissüsteem "Front Assist" on üks juhiabisüsteeme, mis teie sõidu lihtsamaks muudab. Süsteem tuvastab olukorrad, kus eesliiklejad teile liiga lähedale satuvad ja hoiatab teid: kõigepelt heli- ja valgussignaaliga, seejärel kerge pidurdusimpulsiga. Koos automaatse pikivaheregulaatoriga ACC muudab süsteem auto liikumiskiirust ja tagab ühtlase pikivahe.

Ideaalne tasakaal

Pole vahet, kuidas te sõidate. Elektronjuhtimisega õhkvedrustus kõigil neljal rattal tagab teile alati parima sõidumugavuse. Tavapäraste terasvedrude rolli täidavad selles süsteemis suruõhuga täidetud kummilõõtsad. Õhukoguse muutmisega suudab süsteem ka kere kõrgust reguleerida. See toimub automaatselt või teie äranägemisel, kui valite ühe neljast vedrustuse tööprogrammist. Õõtsumist pidurdamisel või kiirendamisel enam ette ei tule. Lisana pakutav automaatne kõrguseregulaator hoiab keret alati samal kõrgusel sõltumata auto koormatusest.

          

    

Pisiasjad õigesse valgusse

Tihti on just pisiasjad üldmulje osas määravad – olgu siis kunstiteose või maantee olemuse mõistmisel. Et teid miski ei segaks, on Phaetonil esimest korda saadaval dünaamiline kaugtuleregulaator "Dynamic Light Assist". See hoolitseb, et tee oleks kaugtuledega maksimaalselt valgustatud eesliikujaid ja vastutulijaid pimestamata. Sisepeeglisse integreeritud kaamera abil tunneb "Dynamic Light Assist" ära teised liiklusvahendid ja muudab sellest sõltuvalt eesliikuja või vastutulija poole suunatavat kiirtevihku.

Vaadake tagasi

Tagasivaatamine paneb tegutsema ettevaatlikult. Tagurduskaamera "Rear Assist" abistab teid, tuues raadio- või raadio-navisüsteemi ekraanile pildi auto taha jäävast alast. "Rear Assist" asub automaatselt tööle tagurpidikäigu sisselülitamisel ja kujutab kaamerapildi taustal ka eeldatavat liikumistrajektoori. Jooned näitavad, kuhu auto antud rooliasendi korral liigub või millal tuleb rooli keerama hakata. Nii saate oma Phaetoniga igast takistusest turvaliselt mööduda ja ka haagise külgeühendamine pole enam probleem.

        

Siin kujutatud sõidukite üksikasjad võivad erineda hetkel kehtiva tarneprogrammi mudelitest.

* Sõiduki kütusekulu ja CO2-heide ei sõltu ainult kütuse tõhusast ärakasutamisest sõidukis, vaid ka sõidustiilist ja muudest mittetehnilistest teguritest.

CO2 on kasvuhoonegaas, globaalse soojenemise peamine põhjustaja. Märgitud väärtused arvutati kooskõlas direktiivis 80/1268/EMÜ määratletud mõõtmismeetoditega. Andmed pole seotud kindla sõidukiga ja ei kuulu tehniliste andmete hulka, vaid on esitatud pelgalt eri sõidukitüüpide võrdlemise eesmärgil. Infot uute sõiduautode ametlike kütusekulude ja täpsete CO2-heitmete kohta võib leida EL-i juhendist „Uute sõiduautode kütusekulu ja CO2-heitmete käsiraamat", mis on tasuta saadaval kõikides automüügiesindustes ja firmas DAT Deutsche Automobil Treuhand, Helmuth-Hirth-Strasse 1, 73760 Ostfildern, Saksamaa.