Volkswagen
 
01.02.2016
„Best Cars 2016“: Golf jätkab oma võidukäiku
• Müügimenuk on lugejaküsitluse 40-aastases ajaloos pälvinud juba 30 auhinda
Ajakirja auto motor und sport lugejad valisid Golfi auhinna „Best Car 2016“ võitjaks. Ehk teisisõnu on menukas mudel taas pälvinud ühe autotööstuse ihaldatuma auhinna. 28. jaanuari hommikul anti auhind Stuttgartis üle Volkswageni sõiduautomargi juhatuse esimehele Herbert Diessile.

Golf võitis auhinna kategoorias „Kompaktklass“ juba neljandat aastat järjest ning lugejaküsitluse 40-aastases ajaloos on mudeli nimel nüüd juba ühtekokku 30 auhinda.
Golf on hästi läbi löönud: alates turuletulekust aastal 2013 on populaarne ja universaalne mudel pälvinud kodu- ja välismaal üle 40 auhinna. Nende hulka kuuluvad Euroopa Aasta Auto, Maailma Aasta Auto, „Auto Trophy“, „Auto der Vernunft“ (kõige mõistlikum auto), Top Geari „All the car you'll ever need“, What Cari auhind ja paljud muud. Isegi praegu suudab Golf väljuda võitjana paljudest autoajakirjade võrdlustestidest. Sõltumatu tarbijakaitseühing Euro NCAP andis populaarsele mudelile oma kokkupõrkekatsetel kõrgeima hinde ning lisaks pälvis Golf neli Euro NCAP-i innovaatikaauhinda.
Golfi edulugu on ainulaadne ning algas 41 aastat tagasi. Seitsme põlvkonna mudeleid on ehitatud kokku rohkem kui 30 miljonit ning Golf on aastakümneid olnud kompaktklassis tooniandja. Juhtpositsiooni hoiab ta tänapäevalgi, eriti mis puudutab uusimate tehnoloogiate juurutamist. Veel üheks Golfi suursaavutuseks on tema välis- ja sisedisain, kõigi seitsme põlvkonna jooksul on disainikeelt iseloomustatud kui äratuntavat ja ajatut.
auto motor und sporti rahvusvaheline lugejaküsitlus tähistab tänavu 40. aastapäeva. Hääletuses osalesid Saksamaa väljaande kõrval veel 14 auto motor und sporti kontserni kirjastatavat ajakirja Euroopast ja väljastpoolt Euroopat. „Best Cars 2016“ hääletusel oli valida rohkem kui 360 mudeli vahel.

tagasi