Volkswagen
 
29.01.2016
Euro NCAP 2015: uus Touran on oma klassi parim
• Touran võitis kompaktsete mahtuniversaalide kategoorias
• Tunnustus populaarse pereauto kõikehõlmavale turvakontseptsioonile

Sõiduautode turvalisust hindav tarbijakaitseühing Euro NCAP tunnistas uue Tourani parimaks kompaktseks mahtuniversaaliks. See tähendab, et Touran on 2015. aasta üks avariikindlamaid sõidukeid. Populaarse mahtuniversaali värskeim põlvkond tegi Euro NCAP-i ranged turvakatsed läbi mullu septembris ning pälvis kõrgeima hinde – viis tärni. Hinde panemisel arvestatakse nelja alajaotuse tulemusi: täiskasvanud ja lapsreisijate kaitstus, jalakäijate kaitstus ja juhiabisüsteemid. 2015. aastal karmistati taaskord Euro NCAP-i katsete nõudeid. Eriti just täiendav laupkokkupõrkekatse, kus sõiduk kogu laiuses põrkab vastu jäika takistust, tõstis reisijate kaitstuse tähtsust üldhinnangus. Touran näitas, et on olukorraga toimetulemiseks kõigiti valmis: optimeeritud kerestruktuurid ning põhivarustusse kuuluvad juhiabisüsteemid nagu elektrooniline juhitavuskorrektor (ESC) koos roolimisabilise ja ABS-iga ning automaatne avariijärgne pidurdussüsteem teevad sellest ühe Euroopa turvalisema sõiduauto.
Proaktiivsel sõitjakaitsesüsteemil „PreCrash“ on siin samuti tähtis osa. See asub toimima avarii eel, et ennetavate meetmetega leevendada õnnetuse raskust. Lisaks turvavööde automaatsele pingutamisele suudab süsteem tuvastada ka sõiduki libisemahakkamise ohu ning sulgeb automaatselt aknad ja liug-katuseluugi. See tagab parima võimaliku toetuse pea- ja külgturvapatjadele.
Euro NCAP avaldab kõrgeimete hinnetega sõidukite nimistu igal aastal. 2015. aastal tegi nõudlikud Euro NCAP-i katsed läbi 40 eri tootjate mudelit.

tagasi