Volkswagen
 

Turvalisus

Turvalisus

Golf Variant on teie truu kaaslane igas teie ettevõtmises. On hea teada, et ta ühendab eeskujuliku turvalisuse tipptehnoloogiliste lahenduste ja praktiliste funktsioonidega.

Elektrooniline stabiilsuskontroll. Rohkem stabiilsust.

Järsud manöövrid, valesti arvestatud kiirus kurvides, libedad teed – need ohtlikud olukorrad on kõigile liiklejatele tuttavad. Tänu Golf Varianti paigaldatud täiustatud elektroonilisele stabiilsuskontrollile, nutikale andurisüsteemile ja juhtimistehnikale on võimalik sekkuda ja korrigeerida libiseva sõiduki asendit või vältida libisemisse sattumist. Andurid tuvastavad viivitamatult igasuguse ebastabiilsuse ning süsteemi juhtarvuti korrigeerib sõiduki juhitavust pidurite ja mootori töösse sekkudes. Süsteem hoiab sõiduki kindlal kursil tänu blokeerumisvastasele pidurisüsteemile ABS, pidurdusabilisele, elektroonilisele pidurdusjõu regulaatorile, mootori pidurdusmomendi kontrollile ja veojõukontrolli süsteemile.


Korduvkokkupõrke pidur. Rohkem turvalisust.

Uuringud näitavad, et peaaegu veerandi puhul kõigist tagant otsasõitudest järgneb esimesele kokkupõrkele teine, mis kannab sõidukit veelgi edasi. Korduvkokkupõrke pidur aitab teie Golf Variandil vältida teiseseid kokkupõrkeid. See nutikas süsteem reageerib kiiremini kui juht selleks võimeline oleks ja käivitab automaatpidurduse. Nii väheneb kokkupõrkeenergia ja oht paiskuda näiteks maantee vastassuunavööndisse. Juht saab igal ajal juhtimise uuesti üle võtta.Elektrooniline seisupidur. Kindlamalt paigal.

Kõik nupuvajutusega – elektroonilise seisupiduri saab rakendada lihtsalt keskkonsoolis asuva lüliti abil. Kahe elektrimootori surin kinnitab, et tagumised ketaspidurid on rakendatud. Golf Variant püsib turvaliselt paigal ka siis, kui pardaelektroonikas tekib rike. Ühtlase paigaltvõtu tagamiseks vabastatakse pidur automaatselt sõiduki liikumahakkamisel. Auto Hold-funktsioon ei lase peatunud sõidukil tagasi veereda ning varem kallakult kohaltvõtuks vajalik siduri ja käsipiduri täpne koostöö on nüüd minevik.

Sõitjate kaitse. Rohkem kaitset.

Golf Variandi sõitjateruumi varustust on täiustatud mitme kaitset tagava funktsiooniga. Juhti ja kõrvalistujat kaitsevad esi- ja külgturvapadjad ning turvakardinad. Juhi poolel on olemas ka põlveturvapadi. Lisavarustusena on külgturvapadjad saadaval ka tagaistujatele, samuti rihmapingutid inertsrulliga kolmepunkti-turvavöödele.

Ennetav sõitjakaitsesüsteem annab samuti olulise panuse turvalisuse tõstmiseks. Kui kokkupõrget pole enam võimalik vältida, rakendub süsteem mõni sekund enne kokkupõrget, eelpingutades automaatselt turvavööd, rakendades kergelt pidurid ning sulgedes küljeaknad ja katuseluugi. Need meetmed aitavad sõiduki keret stabiliseerida, muuta pidurdamise tõhusamaks ja kaitsta paremini reisijaid.

Rehvirõhu jälgimissüsteem. Täiustatud jälgimine.

Õige rehvirõhk pikendab rehvide kasutusiga, vähendab kütusekulu ja tõstab Golf Variandi turvalisust. Rehvirõhu jälgimissüsteem kuulub põhivarustusse ning selle pöörlemiskiiruse andurid tuvastavad, kui mõni ratas pöörleb teistest kiiremini. See tähendab, et vastava rehvi rõhk on madalam, sest ratta veereraadius ehk ümbermõõt on vähenenud. Kui märgutuli süttib põlema, tuleb sellistes rehvides rõhku tõsta

Juhi väsimuse tuvastamise süsteem. Rohkem tähelepanu.

Kui Golf Variandi lisavarustusse kuuluv juhi väsimuse tuvastamise süsteem käivitub, on juhil aeg teha puhkepaus. Väsimus võib põhjustada tähelepanu langust ja halvimal juhul tuua kaasa teelt välja kaldumise. Süsteem jälgib hulka parameetreid, et tuvastada juhil võimalikke väsimuse tundemärke. Sellisel juhul annab süsteem hoiatussignaali ja ekraanile ilmub kohvitassi kujutis koos teatega, et juht peab tegema puhkepausi.

Nendel piltidel kujutatud sõidukite detailid võivad erineda hetkel tarnitavate sõidukite detailidest.