Volkswagen
 

Pärlid

Ilus juba eos.
Uus Passat Variant pakub kõrgel tasemel mugavust ja rõõmustab uuendusliku tehnikaga. Avar siseruum ja nutikas laadimiskontseptsioon teevad selle ka hämmastavalt universaalseks.

Välimus  - Väljastpoolt on uus Passat sportliku elegantsi kehastus ning lausa kiirgab erakordset dünaamikat ja stabiilsust.
Väärikas väljanägemine.
Selged jooned, pikem teljevahe ja lühemad ülendid – uus Passat Variant jätab endast selgelt sportliku, ent samas elegantse mulje. Seda aitab luua lai valik erineva kujundusega velgesid, sealhulgas silmapaistva disainiga 19-tollised valuveljed „Verona“. Selle kümne kodaraga kujundus toob esile uue Passat Variandi elegantse poole, samas kui 18-tollised valuveljed „Monterey“ püüavad pilku sportliku olekuga. Mõlemad on Volkswagen R GmbH poolt pakutav lisavarustus. Uuel Passatil on eksimatult äratuntav ja äärmiselt efektne valgussignatuur. Eriti LED-esitulede ja LED-tagatulede puhul, mis annavad heledamat valgust, tarbides samal ajal vähem energiat ja olles erakordselt pika tööeaga. LED-välisvalgustuse saab uuele Passat Variandile tellida lisana. LED-esituled on kõigile varustustasemetele saadaval veel koos lisavarustusse kuuluvate pöördetulede ja LED-päevatuledega.

      
   
  
Interjöör - Sisemuses ootavad teid nõtke stiil ja meeldiv avarustunne. Ka tagaistujad saavad ruumikust nautida.
Avarus loob sundimatu õhkkonna.
Passat Variandi sisemus hellitab teid ülimalt kvaliteetsete, hoolikalt viimistletud materjalide ja erakordse ruumikusega. Vahet pole, kas istute ees või taga, nii pea- kui ka jalaruumi jätkub alati. See avarusetunne tagab pingevaba sõidu ka pikkadel teekondadel.
Üks esimesi silmahakkavaid lahendusi on uudse kujuga õhuava, mis ulatub katkematu horisontaaljoonena armatuurlaua ühest servast teiseni. See loob tugeva visuaalse efekti ja annab ka praktilisi eeliseid madalama mürataseme ja kliimaseadme töö tõhususe osas.
Pimeduse saabumisel tekitab lisade hulka kuuluv pakett „Ambience“ oma valgustatud uksepolstrite ja uksekäepidemetaga sõiduki sisemusse stiilse ja hubase õhkkonna, parandades samal ajal ka nähtavust. Comfortline- ja Highline-mudelitele lisana pakutav šikk nahkpolster rõhutab maitsekat sisekujundust veelgi.


Mugavus - Uus Passat Variant on omas klassis mugavuse mõõdupuu. Nutikas laadimiskontseptsioon, mitmekesised kasutamisvõimalused ja ümberkorraldatavad istmed teevad selle nii universaalseks kui ka sobivaks pikkadele reisidele.
Ülim sõidumugavus.
Uus Passat Variant hoiab juhi heas tujus ja lõõgastunud olekus. Seda aitab muuhulgas tagada kõigi juhtseadiste nutikas paigutus ja läbimõeldud kasutamine. Eraldi reguleeritavad esiistmed on väga mugavad, samuti osadena kokkuklapitav tagaiste. Täielikult allalastuna moodustab see ideaalselt tasase pinna ning pakiruum suureneb niigi muljetavaldavalt 650 liitrilt lausa 1780 liitrini. Põhivarustusse kuuluv liikuv pakiruumi põrand on vastavalt vajadusele kergesti ühe käega ümbertõstetav. Uue Passat Variandi laadimine muutub veelgi lihtsamaks, kui tellite paketi „Easy Open“. Piisab, kui jalg korraks sõiduki alla sirutada, kui tagaluuk juba avaneb. Enam pole tarvis pakiruumile ligipääsemiseks oma kohvreid või poekotte käest panna.

       
     

Abisüsteemid - Süstemaatiline areng.

Uues Passat Variandis saab näha suurt hulka uudseid lahendusi.

Lähiümbruse jälgimissüsteem „Front Assist“ koos linnaliikluse hädapidurdusfunktsiooni ja jalakäijate jälgimise süsteemiga hoiatab teid nii jalakäijate kui ka sõidukite eest. Vajadusel suudab see käivitada isegi täisjõuga pidurdamise. Süsteem on Passat Variant Trendline'ile saadaval lisana, kuid kuulub põhivarustusse Comfortline-versioonist alates.

Argielus aga saate abi lisana pakutavalt seadmelt „Area View“, mille neli kaamerat laiendavad teie vaatevälja manööverdamisel või näiteks kitsast hoovist tänavale sõitmisel.

Lisana saab tellida ka süsteemi „Trailer Assist“, mis muudab haagisega manööverdamise lapsemänguks ka algajale haagisekasutajale. Juht peab vaid valima haagise liikumissuuna ning gaasi- ja piduripedaaliga toimetama, samas kui „Trailer Assist“ hoolitseb roolipööramise eest.

Dünaamika - Laitmatud sõiduomadused

Kiire edasiliikumine koos pehme kulgemise ja optimaalse vedrustusega: suur hulk uuenduslikke meetmeid muudavad uue Passat Variantiga sõitmise tõeliseks naudinguks. Tänu BlueMotion Technology meetmetele nagu pidurdusenergia taaskasutamine ja start-stopp-süsteem hiilgab uus Passat ka eeskujuliku kütusekuluga.

Üks silmapaistvamatest kütusesäästutehnoloogiatest võeti kasutusele 1,4-liitrise 110 kW/150 hj TSI ACT mootori juures*: kui täit võimsust pole parajasti tarvis, lülitab ACT-süsteem automaatselt kaks silindrit välja.

Tavaline, mugav või sportlik – Passat Variandi sõiduomadusi saate muuta amortisaatorite reguleerimisega, selleks piisab nupulevajutusest. Lisana saadaolev adaptiivveermik DCC võimaldab veermiku peenhäälestamist, et see sobiks just teie sõidumaneeriga. Elektriliselt reguleeritavad amortisaatorid kohandatakse murdosa sekundi jooksul automaatselt valitsevate teeolude ja sõidutingimustega.

Muutuva ülekandega rooli saab samuti lisana tellida ning see tagab kerge manööverdamise, muutes suurtel kiirustel rooli märgatavalt täpsemaks. See võimaldab teil autot kurvilistel teedel paremini juhtida, lisades samal ajal mugavust aeglasel manööverdamisel.

*) Kütusekulu, l/100 km: asulas 6,3 – 6,2 / väljaspool asulat 4,6 – 4,5 / keskmiselt 5,2 – 5,1; keskmine CO2-heitme hulk, g/km: 120 - 119; energiaklass B
      
     

Infolust - Info ja inspiratsioon

Kiiresti leiate endale ideaalse reisikaaslase lisana pakutavate raadio- ja navisüsteemide hulgast. Vahet pole, kas vajate liidest oma nutitelefoni või MP3-mängija tarvis, soovite kuulata oma CD-plaatide kogu või olla pidevalt kursis värskeimate uudistega. Kõiki seadmeid on lihtne kasutada tänu puutetundlikule ekraanile ja soovi korral ka hääljuhtimisele. Raadio-navisüsteemil „Discover Pro“ kuulub hääljuhtimine lausa põhifunktsioonide hulka.

Taani helitehnikfirma DYNAUDIO on kogu maailma audiospetside hulgas kõrgelt hinnatud. Uuele Passatile saab tellida helisüsteemi „DYNAUDIO Confidence“, mille 10 kõlarit on ideaalselt sobitatud sõiduki salongi geomeetriaga. Tavakõlarid, subwoofer ja 10 kanaliga 700-vatine digitaalvõimendi loovad võrratu helipildi, kuna dünaamiline mürakompensatsioon ei lase kõrvalistel helidel kuulamisnaudingut segada.

Raadio- või navisüsteemi juhtimine muutub eriti mugavaks, kui tellida lisana saadaolev süsteem „Volkswagen Media Control“. See muudab teie iPadi või Androidi tahvelarvuti juhtimispuldiks, võimaldades ka tagaistujatel muusikat valida või vastavate äppide abil teekonda kavandada.

Side - Parimal viisil ühenduses.

Uus Passat Variant muudab sidepidamise hõlpsaks. Lisana pakutavad mobiiltelefoniliidesed „Comfort“ ja „Premium“ on ühendatud välisantenniga ja tagavad optimaalse vastuvõtu.

Teenustepaketi Car-Net*) Guide & Inform kasutab teie värske infoga varustamiseks internetti. See lisavarustusena saadaolev süsteem on muuhulgas võimeline teed juhatama, kasutades Google Street View üksikasjalikke satelliidipilte ja 360-kraadiseid panoraamvaateid. Samuti on teil käepärast värskeimad andmed teeäärsete vaatamisväärsuste ning lähemate tanklate ja söögikohtade osas.

MirrorLink™ on uhiuus tehnoloogia, mis võimaldab nutitelefoni teatud rakendusi käivitada teie autoraadio ekraanil. Mõned neist rakendustest abistavad teil näiteks oma sõidumaneeri korrastada ja kütusekulu vähendada, teised jällegi sõiduturvalisust tõsta.

*) Sõltuvalt teie mobiiltelefoni tariifidest ja eriti välismaal võivad andmeside kasutamisel lisanduda täiendavad kulud (näiteks rändlustasu). Kuna Car-Neti teenused eeldavad suurte andmemahtude edastamist, soovitame tungivalt sõlmida fikseeritud tasuga andmesideleping! Car-Neti teenuste kättesaadavus võib eri riikides olla erinev. Lähemat infot Car-Neti kohta leiate aadressilt www.volkswagen.com/Car-Net ja oma Volkswageni müügiesindusest. Mobiiltelefoni tariifide kohta saate teavet oma mobiiltelefonioperaatorilt.

            
    „Active Info Display“ - Tänu mitmetele infoprofiilidele pakub näidikuploki rolli täitev uuenduslik Active Info Display alati just vajalikku infot, selgelt esitatuna ja juhi otseses vaateväljas.
 
„Active Info Display“
Lisavarustusse kuuluv uus „Active Info Display“ võimaldab teil ära kasutada 31,2-sentimeetrise diagonaaliga värviekraanile kuvatava näidikuploki kõiki eeliseid. Mitmesugused infoprofiilid võimaldavad teil soovi korral keskenduda spetsiifilisele infole, mida näidikuplokis kuvatakse koos klassikalise spidomeetri, tahhomeetri ja odomeetriga. Infoprofiile saab vahetada kiiresti ja hõlpsalt, kasutades Passat Variant Comfortline'il ja Highline'il põhivarustusse kuuluvat multifunktsionaalrooli.

Näiteks saate kuvada reisiarvuti üksikasjalikku infot või visuaalset ülevaadet juhiabisüsteemidest. „Discover Pro“ navisüsteemiga ühendatult saate teekonna kaarti vaadata otse enda eest, kahe suure ümmarguse näidiku vahelt.

Nutikalt kavandatud kontseptsioon tagab teile selgelt korraldatud ja samas paindliku näidikuploki, kasutades maksimaalselt ära saadaolevat ekraanipinda. See võimaldab täiendavat infot kuvada ekraani keskele kahe suure ümmarguse näidiku vahele.


Nendel piltidel kujutatud sõidukite detailid võivad erineda hetkel tarnitavate sõidukite detailidest.

Piltidel võib olla kujutatud lisatasu eest saadav lisavarustus.