Volkswagen
 

Disain

Veelgi sihvakam ja jõulisem: Golf Sportsvan räägib kaunikõlaliselt Golfi uut disainikeelt.

Esiosa disain
Muljetavaldav vaatepilt kõigilevastutulijatele.
Mootorikate on pikk ja nõtke ning kiirgab sundimatut enesekindlust. Dünaamilist muljet lisab ka auto tiibade sportlik õlajoon. Iluliistud radiaatorivõrel on üks Golf Sportsvani iseloomulikke tunnuseid. Ka esitulede plokid on samamoodi uuendatud ja suurendatud. Tähelepanu väärivad disainielemendid on ka tiivakesed - väikesed pinnad kaitseraua alaosas, mis näevad välja nagu väikesed tiivad ning raamivad nii keskmist õhuvõtuava kui ka udutulesid.


Küljedisain
Piisavalt ruumi dünaamikale.
Golfiga võrreldes on teljevahe suurenenud 4,6 sentimeetri võrra. Uus Golf Sportsvan on 8,3 sentimeetrit pikem ja 12,8 sentimeetrit kõrgem. Esiülend on lühem ja jätab senisest dünaamilisema mulje.

Küljeakende alaservas uksekäepidemete kõrgusel jooksev "viik" laseb kerel veelgi saledamana välja paista. Uksekäepidemed on küljejoone sisse "sulatatud" sellise täpsusega, et eemalt vaadates tunduvad need lausa kere osad olevat. Kuna välispeeglid kinnituvad otse Golf Sportsvani õlajoonele, oli A-piilari alaosas ruumi veel lisa-küljeakendele. Need parandavad väljavaadet ja samal ajal suurendavad klaasipinda. Kroomrant Highline-mudeli viieosalise küljeakna ümber rõhutab kvaliteeti ja elegantsi.
Tagaosa disain
Jõuline õlajoon ja suured klaasipinnad.
Sportliku väljanägemisega õlajoon jookseb katkematult kuni sõiduki tagaosani. Küljejooned lähevad sujuvalt üle kaheosalisteks tagatuledeks, mis moodustavad sõiduki aerodünaamilise tagaserva. Katusespoileri otstes asuvad õhusuunajad raamivad suurt tagaakent, mille täiendav laius parandab veelgi väljavaadet.
Esituled
Paistab seegi, mida teised ei näe.
Ksenoonesituledel on tavaliste halogeentulede ees mitu olulist eelist. Pimedas vähendavad nad juhi väsimist, sest valguse spekter on lähedane päevavalguse omale. Kiirtevihu ulatus ja teeservade hea valgustatus parandavad liiklusohutust. Täiendavateks plussideks on väike energiatarve ja pikk tööiga.

Biksenoontuled (lähi- ja kaugtuled) koos halogeen-päevatulede ja staatiliste pöördetulede funktsiooniga on Golf Sportsvanile saadaval lisana. Pakett sisaldab ka esitulede kiirtevihu dünaamilist reguleerimist, mis muudab tee valgustatust vastavalt ilmale ja valgusoludele. Samuti tuleb sellega kaasa esitulede pesurisüsteem, millel on ka pesuvedeliku lõppemise hoiatustuli.

Veelgi sportlikuma välimuse ja täiendava liiklusohutuse tarvis on lisana saadaval biksenoon-esituled koos LED-päevatulede ja dünaamiliste pöördetuledega. See süsteem pöörab esitulesid kurvides sõidusuunda, võimaldades teil eesolevaid takistusi varem märgata.

"Dynamic Light Assist" võimaldab teil kaugtuled pidevalt sisselülitatuna hoida. Süsteem suudab tuvastada nii vastutulevaid kui ka eesliikuvaid sõidukeid ning vastavalt kaugtulesid ümber lülitada, et mitte pimestada teisi juhte.
Rattad
Väikseimastki derailist õhkub dünaamikat.
Jääb täiesti teie enda otsustada, mismoodi te tahate oma Golf Sportsvani sportlikkust rõhutada. Näiteks võite valida 17-tollised veljed "Dijon", "Geneva" või "Madrid". Neile on tõmmatud rehvid mõõdus 225/45 ning rattad kinnitatakse vargusvastaste poltidega. Volkswagen R GmbH spetsialistid on loonud hulga poleeritud välispinnaga kahetoonilisi valuvelgi, mis on samuti saadaval lisavarustusena: "Singapore", "Marseille" ja "Serron". Esimesed neist on samuti 17-tollised, ülejäänute läbimõõt on aga muljetavaldavad 18 tolli. Lisavarustuse veljed "Durban" on samas mõõdus, kuid läikivhõbedase välispinnaga. Madala profiiliga 225/40-rehvid rõhutavad vaieldamatut sportlikkust.