Volkswagen
 
13.10.2015
Uus Touran saabus Tartu Volkswageni esindusesse
• Uus disain, rohkem ruumi, tipphinded turvalisuse eest ja uued juhiabisüsteemid
• Täiuslik integreeritus nutitelefonidega tagab maksimaalse ühenduvuse
Täiesti uus Touran on Volkswageni müügiesindustes saadaval alates oktoobrist. Uus mahtuniversaal paistab silma jõulise disainiga, mis jätab varasemast märkimisväärselt kergema ja sportlikuma mulje. Volkswagen andis Touranile suurema, paljude ümberkorraldamisvõimalustega siseruumi, samuti laia valiku uusi juhiabi- ja infolustisüsteeme. EuroNCAP-i andmetel on Touran ka üks turvalisemaid autosid Euroopas. Vaatamata kogu täiendavale varustusele ning lisandunud turvalisusele ja mugavusele jäi populaarne mahtuniversaal endiselt mõõdukaks, kuna uue Tourani hinnad algavad 20 753 eurost.

Uus Touran ühendab äratuntavalt sportliku välimuse arvukate intelligentsete detaililahendustega. Näiteks sõiduki sisemus sai täiesti uue kujunduse. Pakiruumi maht kuni 1980 liitrit, pakiruumi põrandaga samale tasemele kokkuklapitavad istmed, ISOFIX-kinnitused kuuel istekohal ning kuni 47 panipaika teevad Touranist ideaalse kaaslase argipäevadeks – ja mitte ainult peredele.
Touran on samuti varustatud teise põlvkonna modulaarse infolustisüsteemiga (MIB II), mis tagab maksimaalse ühenduvuse ning sisaldab „Car-Neti“ rakendust „App Connect“. MirrorLinkTM, Android Auto (Google) ja CarPlay (Apple) võimaldavad integreerida erinevat tüüpi nutitelefone vahetult infolustisüsteemiga ning kasutada neid suure puutetundliku ekraani abil. Volkswageni „Guide & Inform“ pakub internetiteenuseid, näiteks värskeimat liiklusinfot ning teavet vabade parkimiskohtade ja odavaima hinnaga tanklate kohta. MIB II üks suur eelis on veel võimalus ühendada sellega samaaegselt kaks nutitelefoni.
Peredele aga tuleb kindlasti kasuks veel üks uudne võimalus – elektrooniline kõnevõimendi. Telefoni vabakäesüsteemi ja Tourani infolustisüsteemi kõlarite kaudu võimaldab see tagaistujatel paremini kuulda juhti ja eesmist kaasreisijat, kui need räägivad teise ja kolmanda rea reisijatega.
Uus Touran saab põhivarustusse ka automaatse avariijärgse pidurdussüsteemi ja proaktiivse sõitjakaitsesüsteemi „PreCrash“. Arvukalt muid juhiabisüsteeme on saadaval lisavarustusena. Nende hulka kuuluvad: pikivaheregulaatoriga kiirushoidik ACC, lähiümbruse jälgimissüsteem „Front Assist“ koos linnaliikluse hädapidurdusfunktsiooniga, ummikusõiduabiline „Traffic Jam Assist“, ümberreastumisabiline „Side Assist“ koos tagant läheneva sõiduki hoiatusega ning haagisega manööverdamise abisüsteem „Trailer Assist“. Touranile pakutakse veel automaatset tagaluugi avamissüsteemi „Easy Open“, mille käivitamiseks piisab jalaliigutusest, samuti sõidurežiimi valiku funktsiooni ja võimsaid LED-esitulesid. Bensiini- (TSI) ja diiselmootorid (TDI) on täiesti uued. Turuletulekul pakutakse Touranile kaht TSI ja kaht TDI varianti, võimusega vastavalt 81 kW/110 hj ja 110 kW/150 hj.

 Kütusekulu, l/100km (keskmine)
CO2-heitmed (keskmine)
Energiaklass
 Touran TSI 81 kW 5,6‒5,4 128-124 B
 Touran TSI 110 kW 5,6‒5,4 129-125 B
 Touran TDI 81 kW 4,5‒4,4 118-115 Atagasi