Volkswagen
 

Turvalisus

Miks peab alati turvalisusele mõtlema?

Uue Multivani intelligentsed juhiabisüsteemid

  • Rajavahetusabiline Side Assist: radarandurid jälgivad liiklust. Kui rajavahetusel satub mõni sõiduk vaatevälja pimealasse, hoiatab süsteem teid välispeeglis asuva märgutulega.
  • Pöördetuled: Pöördel sütib kurvi sisekülje poolne udutuli, kui te sõidate 40 km/h või aeglasemalt. Nii märkate võimalikke ohte varem ja jõuate turvaliselt sihtkohta.
  • Rear Assist: Tagurduskaameraga näete parimal viisil oma Multivani taha jäävat ala. Raadio-navigatsioonisüsteemi RNS 510 ekraanil näidatakse teie eeldatavat liikumisteed tagurdamisel.

Multivanis saate end tunda mitte ainult mugavalt, vaid ka kaitstult. Intelligentne turvakontseptsioon toetab teid sõidu ajal ja kaitseb teid avarii korral parimal võimalikul viisil vigastuste eest. Kiirusehoidik hoiab teie poolt valitud sõidutempot alates kiirusest 30 km/h. Tagurduskaamera Rear Assist edastab tagurduskaamera pildi raadio-navigatsioonisüsteemi RNS 510 ekraanile ja tagab teile niiviisi parema nähtavuse tahapoole.

ParkPilot jälgib esi- ja tagaosa ümbrust ultrahelianduritega ning abistab teid manööverdamisel. Saabumis- ja lahkumisfunktsiooniga esituled lülituvad automaatselt sisse pimeduse saabudes ning valgustavad ümbrust sisenemisel ja väljumisel. Haagisestabilisaator aitab teil ka raske koormaga haagise korral alati sõidukit juhitavana hoida, summutades haagise pendeldamist.

Ümberreastumisassistent Side Assist hoiab pilku peal sõiduki lähiümbrusel. Pöördetuled halva nahtavusega ristmike ja tänavanurkade jaoks, rehvirõhunäidik, turvavöö hoiatussignaal ning põhivarustuses külg- ja peaturvapadjad juhikabiinis parandavad teie turvalisust veelgi.

Soovi korral on saadaval ka kiirustundlik roolivõimendi. Väikestel kiirustel on võimendus suurem: tagurdamisel, pööramisel või järsku kurvi sisenemisel teeb see võimalikuks mugava, vähese jõupingutusega roolimise. Kiiruse kasvades väheneb võimendus, aidates nii kaasa sõiduturvalisuse tõusule. Tavalise roolivõimendiga võrreldes võimaldab kiirustundlik Servotronic suurematel kiirustel täpsemat roolimist.
On asju, mida keegi ei taha roolis olles kogeda. Näiteks ootamatut paduvihmahoogu. Või ebatasast teelõiku. Või jalgratturit, kes keset kurvi ootamatult teie ette ilmub. Just kriitilistes olukordades peab saama sõidukile loota. Multivanis kaitsevad teid põhivarustuses elektrooniline juhitavuskorrektor (ESP) koos pidurdus- ja paigaltvõtuabilisega, blokeerumisvastane pidurisüsteem (ABS) ja elektrooniline diferentsiaalilukk (EDS).

Igakülgselt kaitstud. Turvavarustusse kuuluvad veel:

  • Kui suurem osa sõiduki kaalust pidurdamisel esiratastele langeb, hoiab elektrooniline pidurdusjõu regulaator (EBV) ära vähemkoormatud tagarataste blokeerumise. Nii püsite alati turvaliselt oma sõidurajal.
  • Turvavöö hoiatussignaal: teatab juhile, et tema turvavöö pole kinnitatud. Helisignaali ja märgutulega antakse teada, et enne sõidu alustamist tuleb turvavöö kinnitada.
  • Elektrooniline juhitavuskorrektor (ESP) koos paigaltvõtuabilisega hoiab kriitilistes olukordades ära sõiduki libisemahakkamise, sekkudes pidurite ja mootori juhtimisse. Nii saavutab sõiduk maksimaalse suunastabiilsuse.
  • Rehvirõhunäidik teatab rõhulangusest ühes rehvis märgutulega, andes juhile märku vajadusest võimalikult kiiresti rehvirõhku kontrollida.
  • Blokeerumisvastane pidurisüsteem (ABS) takistab rataste täielikku blokeerumist ja parandab sellega oluliselt sõiduki juhitavust järsul pidurdusel.
  • Pidurdusabiline: tunneb ära, millise kiirusega piduripedaali vajutatakse. Äkk- või hädapidurduse korral saavutab süsteem kiiremini maksimaalse pidurdusrõhu.