Volkswagen
 

Autoabi süsteemid

Uus tase mugavuse ja turvalisuse alal: uues Golfis on terve rida juhiabisüsteeme sõidu ajal alati valvel.

Automaatne pikivaheregulaator ACC
Hoia pikivahet!
Lisana saadaolev automaatne pikivaheregulaator ACC mõõdab nii eesolevate sõidukite kaugust kui ka kiirust ning suudab nende andmete abil tuvastada ohtliku olukorra.
Lisavarustuse hulka kuuluv automaatne pikivaheregulaator ACC mõõdab eesliikuvate sõidukite kaugust ja suhtelist kiirust. Andur jälgib kuni 200 m kaugusele ulatuvat ala sõiduki ees. Aeglases liikluses või ummikutes pidurdab süsteem Golfi kuni täieliku peatumiseni ja alustab uuesti liikumist kolme sekundi jooksul, kui olukord seda võimaldab. Automaatne pikivaheregulaator ACC on saadaval osana paketist koos lähiümbruse jälgimissüsteemiga "Front Assist" ja linnaliikluse hädapidurdusfunktsiooniga.


Rooliv parkimisabiline "Park Assist"
Täiuslikult pargitud.
“Park Assist“ võtab manööverdamisel enda peale kõige raskema ülesande, keerates juhi asemel rooli ja hoiatades takistuste eest helisignaaliga.
Lisavarustusse kuuluv “Park Assist“ hoolitseb uues Golfis automaatselt rooli keeramise eest manööverdamisel. Süsteem suudab juhtida sõidukit nii sõidusuunaga paralleelsetele kui ka risti asetsevatele parkimiskohtadele, samuti "külgboksist" välja. Süsteem otsib vabu parkimiskohti mõlemast teeservast, mõõdab need automaatselt üle, määrab manööverdamise algasendi ning keerab ise rooli. "Park Assist" suudab juhtida sõidukit ka väga kitsastesse tühimikesse. Sõltuvalt sisselülitatud suunatulest otsustab süsteem, kumba teeserva juht parkida soovib ja alustab ise manööverdamist. Juhi ülesandeks on ainult gaasipedaali, piduri ja käigukangi käsitsemine, samuti võib ta igal hetkel juhtimise uuesti üle võtta.
Reahoidmisabiline "Lane Assist"
Alati õigel kursil.
Reahoidmisabiline "Lane Assist" suudab korrigeerivate roolimisliigutuste abil ära hoida juhuslikke sõidureavahetusi.
Lisana saadaolev reahoidmisabiline "Lane Assist" suudab tõsta liiklusohutust, pöörates rooli ja muutes sõiduki liikumissuunda, kui see hakkab kogemata oma sõidureast välja kalduma. Helisignaal hoiatab juhti, et sõiduk kaldub omast sõidureast kõrvale. Kui juht hoiatusele ei reageeri, hakkab "Lane Assist" ise vastu roolima.
"Dynamic Light Assist"
Vaata asju õiges valguses.
Dünaamiline kaugtuleregulaator "Dynamic Light Assist" võimaldab kogu sõidu ajal kaugtulesid sisselülitatuna hoida, seejuures kaasliiklejaid segamata.
Dünaamiline kaugtuleregulaator "Dynamic Light Assist" on saadaval lisana ning võimaldab esitulede kiirtevihku olukorrast sõltuvalt muuta, parandades sel viisil liiklusohutust. Sisepeeglil asuv kaamera kogub infot kaasliiklejate ja teevalgustuse kohta ning edastab selle süsteemile. Vastavalt vajadusele kaetakse esituled osaliselt varjukitega, vältimaks teiste liiklejate pimestamist. Katmata aladelt jõuab valgus teele endiselt täie intensiivsusega .