Volkswagen
 

Turvalisus

Kõik kilomeetrid hea tundega - kõikehõlmav turvasüsteem.

Uue Caravelle'i intelligentsed juhiabisüsteemid:

  • ümberreastumisassistent Side Assist: radarandurid jälgivad liiklust. Kui rajavahetusel satub mõni sõiduk vaatevälja pimealasse, hoiatab süsteem teid välispeeglis asuva märgutulega.
  • pöördetuled: pöördel sütib kurvi sisekülje poolne udutuli, kui te sõidate 40 km/h või aeglasemalt. Nii märkate võimalikke ohte varem ja jõuate turvaliselt sihtkohta.
  • Rear Assist: tagurduskaameraga näete parimal viisil oma Caravelle'i taha jäävat ala. Raadio-navisüsteemi RNS 510 ekraanil kuvatakse teile sõiduki liikumistrajektoor tagurdamisel.

      
Moodne ja intelligentne turvasüsteem.
Caravelle'is võite end tunda mitte ainult mugavalt, vaid ka kaitstuna. Intelligentne turvakontseptsioon toetab teid sõidu ajal ja kaitseb teid avarii korral parimal võimalikul viisil. Kiirusehoidik hoiab teie poolt valitud sõidutempot alates kiirusest 30 km/h. Põhivarustuses on turvaseadmetest veel juhi turvavöö hoiatussignaal ning juhi- ja kaassõitja turvapadi.
Pöördetuled halva nähtavusega ristmike jaoks ja rehvirõhunäidik on saadaval lisana, samuti juhiabisüsteemid Side Assist, Rear Assist ja ParkPilot. Viimane peab silmas kogu sõiduki ümbrust ja abistab tagurdamisel.
        
                              
Tagurduskaamera Rear Assist edastab tagurduskaamera pildi raadio-navisüsteemi ekraanile ja tagab teile niiviisi parema nähtavuse tahapoole. Saabumis- ja lahkumisfunktsiooniga esituled lülituvad automaatselt sisse pimeduse saabudes ning valgustavad ümbrust sisenemisel ja väljumisel.

Puhas lõõgastus igas olukorras. Koos parima turvalisusega.
Puhas lõõgastus igas olukorras. Koos parima turvalisusega. Kui te veate reisijaid, ei saa kompromisse teha, eriti turvalisuse osas. Caravelle'is kaitsevad teid põhivarustuses elektrooniline juhitavuskorrektor (ESP) koos pidurdus- ja paigaltvõtuabilisega, blokeerumisvastane pidurisüsteem (ABS) ja elektrooniline diferentsiaalilukk (EDS).

        

Igakülgselt kaitstud. Turvavarustusse kuuluvad veel:

  • Elektrooniline pidurdusjõu regulaator (EBV): kui suurem osa sõiduki kaalust pidurdamisel esiratastele langeb, hoiab elektrooniline pidurdusjõu regulaator (EBV) ära vähemkoormatud tagarataste blokeerumise. Nii püsite alati turvaliselt oma sõidurajal.
  • Turvavöö hoiatussignaal: teatab juhile, et tema turvavöö pole kinnitatud. Helisignaali ja märgutulega antakse teada, et enne sõidu alustamist tuleb turvavöö kinnitada.
  • Elektrooniline juhitavuskorrektor (ESP): elektrooniline juhitavuskorrektor (ESP) koos paigaltvõtuabilisega hoiab kriitilistes olukordades ära sõiduki libisemahakkamise, sekkudes pidurite ja mootori juhtimisse. Nii saavutab sõiduk maksimaalse suunastabiilsuse.
  • Rehvirõhunäidik: teatab rõhulangusest ühes rehvis märgutulega, andes juhile märku vajadusest võimalikult kiiresti rehvirõhku kontrollida.
  • Blokeerumisvastane pidurisüsteem (ABS): takistab rataste täielikku blokeerumist ja parandab sellega oluliselt sõiduki juhitavust järsul pidurdusel.
  • Pidurdusabiline: tunneb ära, millise kiirusega piduripedaali vajutatakse. Äkk- või hädapidurduse korral saavutab süsteem kiiremini maksimaalse pidurdusrõhu.